Nađa Higl, student Akademije za diplomatiju i bezbednost, pobedila u trci na 200 metara prsno na Otvorenom prvenstvu Francuske

Izvor: Politika

Najbolja srpska plivačica Nađa Higl pobedila je u trci na 200 metara prsno na Otvorenom prvenstvu Francuske postigavši rezultat od 2:27,17 minuta.

Aktuelnoj svetskoj prvakinji u toj disciplini nedostajalo je samo 28 stotinki da ispliva A olimpijsku normu koja iznosi 2:26,89.

„Zadovoljna sam trkom, ali mi je žao za te tri desetinke, jer bi bilo bolje da što pre dođem do norme za London. Ipak, verujem da je sada pitanje vremena kada ću to uraditi”, izjavila je Higl posle jučerašnje trke, kojoj je učešće u Parizu bilo poslednja provera pred šampionat sveta, od 16. do 31. jula u Šangaju.

Higl je u Parizu na 100 metara prsno zauzela 14. mesto rezultatom 1:11,82 minuta.