Još jedno ubistvo iranskih nuklearnih naučnika

Izvor: Beta

Iranski nuklearni naučnik i profesor univerziteta Mustafa Ahmadi Roshan ubijen je danas u Teheranu u eksploziji bombe podmetnute u automobil u kojem se nalazio, javljaju agencije.

U eksploziji bombe povređeno je još dvoje ljudi.

“Jutros je jedan motociklista podmetnuo bombu u automobil ‘pežo 405’, koja je ubrzo posle toga eksplodirala”, rekao je zamenik guvernera provincije Teheran, a prenela iranska novinska agencija Ilna.

Poluzvanična iranska novinska agencija Fars javila je da još nije utvrđeno da li je Ahmadi sarađivao u okviru iranskog nuklearnog programa i na kom odseku na fakultetu je predavao.

U poslednjih nekoliko godina više nuklearnih naučnika je ubijeno u Iranu, za šta je Teheran optužio SAD i Izreal. Te dve zemlje odlučno su negirale optužbe Irana.