PROJEKAT – Sajber nasilje i bezbednost mladih

U okviru projekta finansiranog od strane Gradske opštine Zvezdara i Centra za integrisane nauke, Fakultet za diplomatiju i bezbednost (FDB) posvetio se istraživanju učestalosti nasilja nad mladima u sajber prostoru. Naša inicijativa imala je za cilj dublje razumevanje ovog sveprisutnog problema, te smo pažljivo analizirali prikupljene podatke kako bismo identifikovali obrasce i tendencije. Kroz ovu saradnju, želeli smo pružiti relevantne informacije i resurse koji će pomoći mladima da se zaštite od sajber nasilja.

Uz istraživanje, naši profesori su aktivno doprineli podizanju svesti o ovom pitanju držeći seriju tribina i radionica za učenike. U saradnji sa našim partnerima, nastojali smo osnažiti mlade da bolje razumeju izvore i oblike nasilja na društvenim mrežama i razviju veštine za sigurno i odgovorno korišćenje digitalnih medija. Ova saradnja između FDB-a, Gradske opštine Zvezdara i Centra za integrisane nauke predstavlja značajan korak ka unapređenju sajber bezbednosti i zaštiti mladih u digitalnom svetu.

FLAJER B5 pages